vodafone_maratonu

2014 yılında 36.’sı gerçekleşen Vodafone İstanbul Maratonu’na geçen yıl da olduğu gibi bu yılda Peugeot ekibi olarak 2 farklı grup olarak katıldık.

Genel müdürlük çalışanlarına ve bayi ağına bir mail atarak Vodafone İstanbul Maratonu’na katılım için iki farklı şekilde davet yapıldı. 26 gönüllü koşucudan oluşan Peugeot takımı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) için koşarak bağış topladı. Yarış sırasında Peugeot takımı için dry fit kumaştan özel tişörtler hazırlandı.

Peugeot gönüllü takımı toplanan bağışlar sonucunda 12 adet akülü tekerlekli sandalye aldı. Aralarında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Kenan Önalan, engelli arkadaşlarımız ve Peugeot gönüllülerinin olduğu 58 kişilik grup da halk yürüyüşüne katılarak, hayatları boyunca unutmayacakları eşsiz bir deneyim yaşadılar.  Ayrıca sosyal medyada da #BirHayalimVar hashtagi ile başlatılan kampanya aracılığıyla İzmir’den Elif Canpolat’ın hayali gerçekleştirildi.

Sosyal medya fenomeni @taci_kalkavan ile birlikte düzenlenen kampanyada Elif, daha önce hiç Boğaziçi Köprüsü’nden geçmediğini ve İstanbul’a gelmek istediğini Twitter üzerinden paylaştı. Taci Kalkavan, Elif ve ağabeyini İzmir’den alınarak İstanbul’a getirdi. Elif Boğaziçi Köprüsü’nden ilk defa ve yürüyerek geçerek unutulmaz bir anı yaşadı.

Maratonda koşan Peugeot gönüllülerinden oluşan takımın topladığı bağışlardan alınan akülü tekerlekli sandalyeler 20 Aralık günü TOFD genel merkezinde sahiplerine dağıtıldı. Takım kaptanı kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

© 2014 Peugeot ile Engelsiz Yaşam